Podporovatelé

Ladislav Gerendáš

Ladislav Gerendáš

Paní profesorka Nerudová je mladá, vzdělaná, sympatická, skromná a milá. Takový byl i Václav Havel. A je už načase, aby prezidentský úřad zastávala žena. Vždyť na Hradě ukrutně chyběl půvab! Z celou nízkou vahou své osobnosti si přeju, abychom si ji zvolili. Nechci už závidět Slovákům!

Veronika Žilková

Veronika Žilková

Danuše Nerudová bude ideální prezidentkou a zástupkyní všech občanů. Silných, slabých, mladých, starých, žen i mužů. Pro prezidentský úřad má ideální věk, energii a zároveň je empatická a vzdělaná. Svoji statečnost, toleranci a schopnost vést republiku dokázala na postu rektorky univerzity. Nemá žádnou politickou minulosti, proto je garantem rovné příležitosti pro všechny.

Anatol Svahilec

Anatol Svahilec

Budu volit Danuši Nerudovou, protože otázka nezní, proč by se prezidentkou nemohla stát žena, nýbrž proč by se prezidentem nutně musel zase stát chlap. Myslím si, že se Danuše Nerudová svými kvalitami ostatním kandidátům vyrovná, ba možná i víc a byl bych velice zvědav, jakým způsobem by se ústavní funkce proměnila právě ve chvíli, kdy by ji řídila žena. Byl bych rád, kdyby se to povedlo.

Mirka van Gills

Mirka van Gills

Proč Danuši Nerudovou? To je jasná volba. Protože je vzdělaná, podporuje mladé lidi, naslouchá lidu a je reprezentativní. A to vše s láskou k rodině.

Nikol Leitgeb

Nikol Leitgeb

Já jsem možná už trošku postižená z mateřské, ale mám pocit, že i ta republika potřebuje nějakého rodiče, který přijde a řekne: teď tady dlouho nikdo nebyl, ale už jsem tady a všechno bude dobrý. Který nám dá pocit bezpečí a nějak se pokusí uklidnit tu situaci, která je. A ten pocit bezpečí já cítím z Danuše. Proto volím Danuši Nerudovou.

Sergei Barracuda

Sergei Barracuda

Budu volit Danuši, protože je mladá, hezká a reprezentativní. To, co říká, dává hlavu a patu a nemá červený otazník nad svou minulostí.

Tadeáš Říha

Tadeáš Říha

Budu volit Danuši, protože věřím, že dokáže společnost spojovat a ne rozdělovat. Je to jediná silná kandidátka, která nebude muset vysvětlovat svou minulost. Pokud někdo takový je, proč ho nevolit.

Honza Musil

Honza Musil

Danuše je přesně taková, jakou jsem jí viděl na fotkách a v debatách. Srdečná a opravdová, s upřímným zájmem o lidi. Takovou prezidentku teď naše země moc potřebuje.

Petr Pithart

Petr Pithart

Paní Danuše je největší nadějí na takovou prezidentku, která si bude rozumět s národem a národ si bude rozumět s ní. Rozumí sociálním problémům: důchodům, daním. Je snad jiné téma, které by se tak dotýkalo nás všech?

David Prachař

David Prachař

Paní Danuše Nerudová je pro mě zárukou kultivovanosti, vzdělanosti a tolerance. Bylo by skvělé, kdyby Pražský Hrad byl opět důstojným místem hlavy státu.

Jana Bernášková

Jana Bernášková

Jako umělec a žena cítím, že naše země potřebuje generační obměnu v prezidentské roli. A Danuše Nerudová je pro mě naděje na citlivé a zároveň moudré vedení naši země.

Rudolf Merkner

Rudolf Merkner

Jako scénárista Vyprávěj jsem podrobně studoval naší nedávnou historii, a chci mít v čele státu moderní, svobodomyslnou osobnost, která má v sobě pokoru, respektuje druhé, ale nebojí se stát si za svými názory, …a hlavně osobnost bez přívlastků ze socialismu. Proto podporuji Danuši Nerudovou.

Daniel Pitek

Daniel Pitek

Paní profesorku Danuši Nerudovou jsem v posledních letech několikrát zaznamenal v různých debatách a při veřejných vystoupeních k různým ekonomickým tématům včetně důchodové reformy. Její názory, přehled a odborná erudice mne velice zaujaly. Jsem velmi rád, že na úřad prezidentky České republiky kandiduje tato vzdělaná a inteligentní žena. Přeji ji úspěch a myslím, že by naší zemi velice slušela schopná a slušná žena na Pražském hradě.

Linda Rybová

Linda Rybová

Já myslím, že prezident by měl být někdo, kdo přináší naději a ideály, kdo je vyjímečný a inspirativní politik, diplomat i dobrý člověk, ke kterému národ vzhlíží a nachází u něj útěchu v těžkých časech. V  Danuši  Nerudové se pojí vlastnosti, které nejvíce obdivuji na mužích a nejvíce cením na ženách. Odvážná, konstruktivní, pevná, racionální a zároveň soucitná, chápající, tolerantní a ryze ženská - v tom nejlepším slova smyslu. Jsem přesvědčená, že by byla skvělou první českou prezidentkou.

Jiří Ježek

Jiří Ježek

Věřím, že paní Danuše bude skvělou prezidentkou. Už dlouho jsem přesvědčený, že v této funkci potřebujeme ženu. V paní Danuši vidím silnou osobnost, obdivuhodnou energii a přitom i ochotu naslouchat, pomáhat a pečovat. Líbí se mi i absolutní podpora její rodiny a nadšená skupina dobrovolníků. Vím, totiž jak těžká je role lídra a jak je důležité mít podporu nejbližších. Tak se s manželkou těšíme, že budeme mít novou prezidentku, na kterou budeme hrdí!

Jan Grolich

Podporuji Danuši Nerudovou, protože ta ekonomice opravdu rozumí a to teď opravdu potřebujeme.

Martina Bechyňová

Martina Bechyňová

Tušila jsem, koho bych si na Hradě přála. Po našem setkání už mám jasno úplně. Chci paní prezidentku. Ne proto, že je žena, ale proto, že je to žena inteligentní, laskavá, schopná, vtipná, plná energie a chuti otevírat i takový témata, který nejsou v politice možná úplně trendy, ale je potřeba o nich mluvit. Nerozdmýchává nenávist, hledí do budoucnosti a rozumí i mladý generaci, jejíž problémy nezlehčuje. Někoho takovýho bych si jako hlavu státu představit uměla.

Tereza Koubková

Tereza Koubková

Protože nás teď čeká doba, kdy budeme muset řešit těžká témata a potřebujeme mít v čele někoho, kdo u toho bude myslet i na mladé generace a na životní prostředí.

Jiří Hlavenka

Jiří Hlavenka

V nadcházející prezidentské volbě budu volit paní Danuši Nerudovou. Naše země potřebuje v čele státu mladší, svěžejší generaci, která dobře rozumí rychle se měnící době, která nechce nikam nic vracet, ale která se dívá dopředu. A současně jsem přesvědčen, že už je opravdu nejvyšší čas na to, aby polovina populace měla na nejvyšších místech státu svoje zastoupení - tedy na to, aby v prezidentském úřadě konečně usedla žena.

Alexandra Kala

Alexandra Kala

Znám Danuši osobně a měla jsem možnost strávit s ní dostatek času diskusemi, které mi potvrdily, že ona je osobností, kterou tato země v čele potřebuje. Přichází s odvahou změnit věci a odvést potřebnou práci. S vědomím, že je dnes opravdu nezbytné iniciovat a moderovat společenskou debatu o vzdělávání, důchodech a dalších stále palčivějších sociálních tématech. Je zjevné, že si nenaplňuje osobní ambice, ale je připravena pomoci společnosti nastolením potřebného směru. To, co Danuše představuje je pro naši zemi nyní tak potřebné, že jsem stále více přesvědčena o tom, že musí vyhrát.

Jan Zitko

Jan Zitko

Proč podporuji Danuši Nerudovou? Je pro mě symbolem potřebné generační a genderové změny na nejvyšší pozici našeho státu. Tak jak jsem ji poznal věřím, že přispěje ke kultivaci politické scény, udržení a rozvoje demokracie v naši zemi. Představuje pro mě záruku, že udělá tečku za vším špatným co přineslo dědictví komunismu a plně nás navrátí do historického civilizačního prostoru českého národa.

Jiří Dvořák

Jiří Dvořák

Danuše Nerudová má nutné předpoklady být hlavou České Republiky, Inteligentní a intelektuální s vysokou sociální kompetencí, expert v ekonomice a přesto normální člověk, jako jedna/jeden z nás. Representuje novou dynamickou generaci, bez zátěží minulosti a navazuje na tradici Prezidentů jako Masaryk, Havel, Nerudová. I jako občan ve stříbrném věku důvěřuji mladé generaci, zodpovědné za budoucnost. Proto podporuji její kandidatůru a budu ji volit.

Adam Kuršel

Adam Kuršel

Nikdy v naší rodinné historii jsme se neangažovali v podpoře žádného prezidentského kandidáta. Na podzim roku 2022 jsme se rozhodli udělat změnu a podpořit Danuši Nerudovou v její cestě na Hrad, protože ona jediná v našich očích představuje tu potřebnou změnu, která může pomoci České republice být nejenom ekonomicky a technologicky vyspělou zemí, ale i zemí s vysokými morálními hodnotami.

Constantin Kinský

Constantin Kinský

Nesmírně si vážím, jak paní Nerudová posílila, zodpovedně reorganizovala a posunula do XXI. století Mendelovu Univerzitu. I přestože český právní rámec není úplně ideální. Paní Nerudová uměla nejenom nabídnout jasnou vizi pro budoucnost univerzity, ale hlavně dávala celému vedení Univerzity možnost, jak se do reorganizace a růstu zapojit. Potřebujeme prezidentku, která nám pomůže spojit síly a společně zabezpečit budoucnost naší země.

Pavel Faiereisl<br />
<sub>majitel Fany Gastroservis, filantrop a mecenáš</sub>

Pavel Faiereisl
majitel Fany Gastroservis, filantrop a mecenáš

Paní profesorku Nerudovou jsem poprvé zaregistroval v lednu 2021, kdy se jako jedna z mála, nebála pojmenovat věci tak, jak jsou. V období covidových restrikcí nešla s mainstreamovým davem. Za její odvahu jsem ji chválil a již tenkrát přislíbil podporu, což jsem následně také naplnil! Její manažerské zkušenosti bez politické příslušnosti v kombinaci s tím, že je dobrou mámou dvou dětí, jsou pro mě skvělými předpoklady pro důstojný výkon funkce prezidentky naší země a také naplnění smyslu přímé volby občanského kandidáta!

Kateřina Zapletalová

Kateřina Zapletalová

Podporuji Danuši Nerudovou, protože si myslím, že může pomoci Česku tím, že do politiky vnese kromě svých schopností, vzdělání a zkušeností  také zdravý ženský pohled. V naší zemi je potřeba kultivovat otevřenost, spolupráci a vzájemný respekt. Danuše Nerudová ve své kampani tyto kvality naplňuje.

Jaroslava Valová

Jaroslava Valová

Z mnohých průzkumů vychází Danuše Nerudová jako nejméně kontroverzní kandidátka, ve srovnání se svými největšími soupeři. Zároveň je uznávanou ekonomkou s mezinárodní erudicí. Oba tyto předpoklady považuji za důležité pro novou hlavu státu, neboť potřebujeme naši společnost empaticky stmelovat a řadu naléhavých ekonomických problémů skutečně začít řešit. Věřím, že aktivním a citlivým přístupem by mohla Danuše Nerudová v mnohém naší společnosti prospět, abychom se stali moderním státem s mezinárodní prestiží. To, co odpracujeme tady u nás doma, to je to nejdůležitější na co můžeme navázat s úspěchem i v diplomacii.
 
Velmi oceňuji skutečnost, že dokázala oslovit mladé lidi, kteří jsou budoucností této země. A obdivuji, že svoji prezidentskou kampaň dotáhla téměř z nuly do pozice jednoho z favoritů za nejkratší dobu a zároveň za řádově nižší finanční náklady než její největší konkurenti. 
 
Líbí se mi, že vyrůstala v početné rodině, byla nejstarší ze čtyř sourozenců, nikdo jí za mlada neumetal cestičky a všeho dosáhla jen svou pílí.
 
Zároveň mám velkou radost, že je tu žena, která má dostatek odvahy zvládat nelehké veřejné role a mít přitom opravdu fungující rodinu. Žena, která může být inspirací pro mnoho dalších žen, které ve veřejném životě na důležitých postech potřebujeme. Není přece úplně normální, že jsme jednou z mála evropských zemí, kde ještě nikdy nebyla žena premiérkou, prezidentkou, předsedkyní nejvyššího soudu. A teď máme šanci to změnit.
 
Všechny tyto okolnosti mě přesvědčují o tom, že Danuše Nerudová je tou správnou volbou. A proto ji podporuji.

Daniel Bergmann

Daniel Bergmann

Podporuji Danuši Nerudovou, protože jeji volba prezidentkou zaručuje rovnováhu velice důležitou pro garanci zachování pluralitní demokracie v Českė Republice. Shoduji se s jejími názory na to, jak by se prezident měl podílet na řízení země. V neposlední míře je pro mě velmi důležité zvolit prezidentkou ženu. Považuji to za důležitý signál, který férově reflektuje strukturu naší společnosti.

Zůstaňme
v kontaktu

Všechny důležité novinky můžete vědět jako první.
Stačí, když nám necháte svůj e-mail.

Přihlášením k newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů